Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak przygotować się do inwestycji w kryptowaluty? Oto najważniejsze wskazówki

4 lipca 2023 Jak przygotować się do inwestycji w kryptowaluty

Pierwsza kryptowaluta na świecie powstała w 2009 roku i mimo iż od tego momentu minęło już wiele lat, w dalszym ciągu popularność tej formy lokowania kapitału jest coraz większa. Dzieje się tak mimo ogromnego ryzyka związanego z prawdopodobieństwem utraty wszystkich środków przez inwestorów. Aby osiągnąć sukces na rynku kryptowalutowym, trzeba w pierwszej kolejności się odpowiednio do tego typu inwestycji przygotować. W poniższym artykule przedstawiamy szereg cennych porad i wskazówek dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w inwestycjach kryptowalutowych.

Kryptowaluty – co trzeba o nich wiedzieć? 

Kryptowaluty to tzw. wirtualne waluty, czyli „cyfrowe środki płatnicze”. Pierwszą kryptowalutą na świecie był Bitcoin utworzony w 2009 roku przez osobę lub grupę osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Od momentu powstania Bitcoina na rynku pojawiła się ogromna liczba innych walut cyfrowych, takich jak Ethereum czy Litecoin. 

Cyfrowe waluty to specjalne systemy kilkudziesięciu znaków, które dzięki wykorzystaniu funkcji matematycznych tworzą specjalny kod. Warto zaznaczyć, że nie da się skopiować lub ponownie wydać poszczególnych jednostek. Każdy z Bitcoinów jest przypisany do danego adresu na takich zasadach jak w instytucjach bankowych, gdzie każdy rachunek należy do danej osoby. Wszyscy posiadacze kryptowalut otrzymują specjalny, unikalny klucz, dzięki któremu mogą w wygodny i całkowicie bezpieczny sposób zarządzać należącymi do siebie kryptowalutami. 

Aby móc inwestować w kryptowaluty, trzeba skorzystać z usług wybranej platformy transakcyjnej – inwestuj z Saxo, aby przekonać się, że nie jest to trudne. Decydując się na kupno kryptowalut trzeba jednak oczywiście liczyć się z tym, że istnieje ogromne ryzyko utraty nawet całego kapitału, dlatego właściwe przygotowanie pełni niesamowicie ważną rolę. 

Technologia blockchain 

Kryptowaluty wykorzystują technologię blockchain – łańcucha bloków. Jest to określenie dla nowatorskiego systemu, który umożliwił ich tworzenie. System bloków to wyspecjalizowana baza danych, dzięki której można księgować operacje w sieci.

 Każda z danych w tej technologii jest szyfrowana i przechowywana w sieci. Informacje te mogą przeczytać wyłącznie uprawnione osoby, czyli najczęściej uczestnicy poszczególnych transakcji. Fakt ten gwarantuje niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa oraz powoduje, że z roku na rok coraz chętniej wybierane są kryptowaluty – nie tylko do inwestycji, ale też do realizowania płatności. 

Jak przygotować się do inwestycji w kryptowaluty? 

Właściwe przygotowanie do inwestycji to absolutnie jeden z kluczy do sukcesu. Przed rozpoczęciem inwestycji warto dokładnie poznać najpopularniejsze kryptowaluty, ich właściwości i zastosowania. Kolejna kwestia to fakt, iż te inwestycje wiążą się z ryzykiem. Ceny kryptowalut mogą zmieniać się bardzo gwałtownie, dlatego w krótkim czasie można stracić cały zainwestowany kapitał.

Istotną kwestią jest również wybór platformy inwestycyjnej, która umożliwi nam dokonywanie transakcji. Przed skorzystaniem z usług jakiejkolwiek platformy warto sprawdzić, jak długo działa ona na rynku, jakie ma opinie oraz czy inwestuje w mechanizmy bezpieczeństwa. 

Materiał zewnętrzny

reklamacje

Redakcja centrumtargowe.com.pl

"CentrumTargowe" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z biznesem, marketingiem, sprzedażą oraz e-commerce. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, praktycznych porad oraz analiz z obszaru handlu, marketingu internetowego oraz prowadzenia biznesu online. Zespół redakcyjny "CentrumTargowe" to eksperci z różnych dziedzin, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w rozwijaniu skutecznych strategii biznesowych, zwiększaniu efektywności sprzedaży oraz budowaniu silnej obecności online. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspiracja i wsparcie przedsiębiorców w osiąganiu sukcesów w dynamicznym świecie biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rękawiczki robocze
coaching zespołowy
wycena firm

Jesteś zainteresowany reklamą?