Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes Jak wybrać odpowiednią usługę hostingową

Jak wybrać odpowiednią usługę hostingową dla swojej strony internetowej?

Data publikacji 21 lipca 2023

Usługa hostingowa to jeden z najważniejszych elementów każdej strony internetowej, który zapewnia nam potencjał do prowadzenia, a w dalszym czasie skalowania swojej działalności bez obaw o techniczne ograniczenia związane z rozwojem biznesu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługi hostingowej?

Działalność indywidualna czy biznesowa? 

Hosting www to usługa, która przeznaczona jest dla właścicieli wszystkich stron, serwisów i sklepów internetowych. Mnogość usług hostingowych wymaga jednak zwrócenia uwagi na pewne parametry, które pozwolą nam dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych obecnych potrzeb.

Jak wybrać hosting, by z jednej strony cieszyć się optymalną jakością a z drugiej nie przepłacać? Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie kierowanie się ofertą dedykowaną dla danej grupy odbiorców. OVHcloud przygotował ofertę usługi hostingowej dla klientów indywidualnych, dla firm, a także specjalną usługę hostingową dla deweloperów. Dzięki takiemu rozróżnieniu znacznie łatwiej będzie dobrać rozwiązanie dla siebie. 

Dodatkowe usługi w ramach hostingu

Hosting to fundament każdej wydajnej strony internetowej. Nie możemy jednak zapominać o mniej oczywistych składowych, które zapewnią naszej witrynie bezpieczeństwo, łatwość obsługi oraz odpowiednie moduły raportowania. 

Tego typu usługi możemy zaimplementować osobno, jednak z usługą hostingową OVHcloud uzyskujemy je w pakiecie. Użytkownik będzie mógł skorzystać między innymi z dodatkowej:

  • funkcji statystyk, dzięki której będziemy na bieżąco z popularnością naszej strony;
  • funkcji zabezpieczenia przed cyberatakami w postaci systemu Anty-DDoS;
  • funkcji automatycznych kopii zapasowych, które zapewnią ciągłość działania strony w krytycznych momentach.

To tylko najważniejsze moduły, które uzyskamy wraz z hostingiem. Warto podczas poszukiwania usługi dowiedzieć się, czy hostingodawca ma nam do zaoferowania takie przydatne dodatki. 

Cena miesięczna pakietu 

Koszt miesięczny usługi hostingowej to wciąż jeden z czynników decydujących o zakupie. Z jednej strony zależy nam na usłudze wydajnej, skalowalnej i stabilnej pod kątem administrowania naszą witryną. Wszystko to jednak chcielibyśmy uzyskać w rozsądnej cenie.

Na szczęście popularyzacja usług hostingowych wpłynęła znacząco na obniżenie cen, dlatego dzisiaj każdy z nas, uwzględniając profil działalności, jej skalę oraz plany może dobrać usługę, której cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. 

Fulfillment dla e-commerce: klucz do sukcesu twojego sklepu internetowego

Redakcja centrumtargowe.com.pl

"CentrumTargowe" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z biznesem, marketingiem, sprzedażą oraz e-commerce. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, praktycznych porad oraz analiz z obszaru handlu, marketingu internetowego oraz prowadzenia biznesu online. Zespół redakcyjny "CentrumTargowe" to eksperci z różnych dziedzin, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w rozwijaniu skutecznych strategii biznesowych, zwiększaniu efektywności sprzedaży oraz budowaniu silnej obecności online. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspiracja i wsparcie przedsiębiorców w osiąganiu sukcesów w dynamicznym świecie biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?