Strona główna
E-commerce
Tutaj jesteś

Jaki będzie odpowiedni filtr do oczyszczacza powietrza Philips?

15 grudnia 2022 Jaki będzie odpowiedni filtr do oczyszczacza powietrza Philips?


Oczyszczacz powietrza przyda się w każdym domu. Z jego pomocą możliwe staje się pozbycie rozmaitych zanieczyszczeń. Jeśli ktoś nie chce oddychać powietrzem zawierającym smog, drobinki kurzu i sierści, alergeny, pleśń, bakterie i wirusy, to warto wyposażyć się w tego typu sprzęt. Za oczyszczanie odpowiadają odpowiednie filtry. W urządzeniach Philips znajduje się wielostopniowy system filtracji, co przekłada się na wysoką skuteczność.

Przed zakupem warto wiedzieć, o czym konkretnie mowa i jakie możliwości ma poszczególny filtr do oczyszczacza powietrza Philips. Rodzajów to niewielkiej, ale istotnej części jest wiele – propozycje różnią się funkcjami i częstotliwością wymiany.

Jaki wybrać filtr do oczyszczacza powietrza Philips?

W oczyszczaczach powietrza Philips znajdują się różne filtry: aktywny filtr węglowy, HEPA, wstępny. Efektywność działania to podstawa, dlatego zawsze trzeba mieć ją na uwadze przy zakupie. Od rodzaju filtru zależy to, czy urządzenie sprawnie oczyszcza powietrze z rozmaitych zanieczyszczeń. Najczęściej są one niewidoczne gołym okiem, ale niestety obecnie w powietrzu i wdychane. Filtry mogą być węglowe, HEPA, wodne, jonowe. Jak widać, jest ich sporo i różnią się pod wieloma względami.

Podstawą jest filtr wstępny, przez który przechodzą pierwsze zanieczyszczenia typu kurz i sierść. Filtru wstępnego się nie wymienia. Ma on postać gęstej siatki, wystarczy regularnie ją wyczyścić. Świetnie sprawdza się do tego nawet odkurzacz. Warto również przeczyścić wilgotną szmatką.

W oczyszczaczach powietrza znajdują się filtry węglowe. Mają one postać wielowarstwowej tkaniny wzbogaconej o węgiel aktywny. Jest to świetny absorber, który eliminuje nieprzyjemne zapachy. Jest w stanie wyeliminować drobne zanieczyszczenia. Filtry węglowe usuwają szereg szkodliwych związków, które są obecne przykładowo w smogu, dymie papierosowym. Znika problem z zarodkami pleśń, alergenami, nawet cząstkami metali ciężkich.

Nowy filtr do oczyszczacza powietrza Philips najprościej dopasować pod kątem tego, jaki to model urządzenia. Popularne oczyszczacze od tego producenta to m.in. AC3829 i AC6608. Na półkach sklepów i e-sklepów filtry są podzielone na konkretne modele, dzięki temu jeszcze łatwiej robić zakupy.

Jakie spotyka się filtry w oczyszczaczach powietrza?

Niezwykle pożądanym rodzajem filtra w oczyszczacza powietrza jest HEPA. W jego przypadku można mówić o wysokiej skuteczności. Jest w stanie wychwycić nawet drobne zanieczyszczenia. Filtr HEPA ma postać bardzo gęstej siatki, składają się na nią mikroskopijne włókna. Ogromną zaletą jest duża powierzchnia chłonąca i długa żywotność. Filtry HEPA nie pominą pyłków, zarodników pleśni, roztoczy i bakterii. Mogą mieć one różną wydajność, w zależności od rodzaju. Skuteczność filtrów HEPA wynosi niemalże 100%.

Na uwagę zasługują także filtry jonowe do oczyszczaczy powietrza. Jest to innowacyjne rozwiązanie technologiczne. Powietrze poddaje się działaniu pola elektromagnetycznego, dzięki czemu znajdujące się w nim szkodliwe cząsteczki zostają pochłonięte. Filtr jonowy działa jak magnes, przyciąga zanieczyszczenia. Przefiltrowane powietrze trafia do pomieszczenia, dzięki czemu domownicy mogą komfortowo oddychać. Warto wobec tego szukać oczyszczaczy, które są wyposażone w system filtracji jonowej. Ogromną zaletą jest brak konieczności wymieniania tego typu filtrów ze względu na ich samooczyszczanie. Jak widać, jest to ogromna wygoda.

Kontenery ognioodporne

Redakcja centrumtargowe.com.pl

"CentrumTargowe" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z biznesem, marketingiem, sprzedażą oraz e-commerce. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, praktycznych porad oraz analiz z obszaru handlu, marketingu internetowego oraz prowadzenia biznesu online. Zespół redakcyjny "CentrumTargowe" to eksperci z różnych dziedzin, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w rozwijaniu skutecznych strategii biznesowych, zwiększaniu efektywności sprzedaży oraz budowaniu silnej obecności online. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspiracja i wsparcie przedsiębiorców w osiąganiu sukcesów w dynamicznym świecie biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Fulfillment dla e-commerce: klucz do sukcesu twojego sklepu internetowego
Obsługa zwrotów w e-sklepach i jej znaczenie
Jaki będzie odpowiedni filtr do oczyszczacza powietrza Philips?

Jesteś zainteresowany reklamą?