Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes W czym magazynować kruszywo

W czym magazynować kruszywo?

Data publikacji 7 czerwca 2023


W dziedzinach budownictwa, infrastruktury oraz przemysłu, składowanie kruszywa odgrywa kluczową rolę w procesie produkcji i dostarczania materiałów budowlanych. Efektywne i odpowiednie magazynowanie kruszywa jest niezbędne dla utrzymania wysokiej jakości, optymalnej wydajności oraz zapewnienia ciągłości dostaw. W czym magazynować kruszywo? Dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

Do czego służą dozatory kruszywa?

Dozatory kruszywa i materiałów sypkich, znane również jako kosze zasypowe, służą do tymczasowego przechowywania i następnie dawkowania określonej ilości kruszywa i innych materiałów sypkich. Konstrukcja tych urządzeń jest dostosowywana do ich przeznaczenia oraz planowanej wydajności.

W co można wyposażyć dozatory kruszywa?

Istnieje wiele opcji wyposażenia, które umożliwiają dostosowanie koszy zasypowych do indywidualnych potrzeb Klienta. Przykładowe rozwiązania to kraty przesiewowe, czujniki napełnienia, elektrowibratory, wykładziny zapobiegające poślizgowi i wiele innych.

BIN silosy – jak są produkowane?

BIN silosy kruszyw są wytwarzane jako stalowe zbiorniki ustawione w linii, znane jako silosy rzędowe. Silosy rzędowe mogą mieć od 3 do 8 komór o pojemnościach od 10 do 50 m3 każda. Aby zamykać wyloty komór z kruszywami, stosuje się pneumatycznie sterowane zasuwy lub dozatory taśmowe. Wyloty dwuotworowe gwarantują prawidłowe opróżnianie komór kruszyw. Rozmiar otwarcia segmentowych klap jest regulowany mechanicznie.

BIN silosy – jak działają?

Kruszywa są odmierzane na wadze w momencie, gdy przemieszczają się po przenośniku taśmowym, który transportuje je do stacji. Przenośnik taśmowy jest zawieszony na czujnikach termicznych i opiera się na konstrukcji podtrzymującej. Po odmierzeniu surowiec jest dozowany do kosza zasypowego mieszarki.

Silosy BIN – zastosowanie

Silos BIN lejowy jest przeznaczony nie tylko do tradycyjnych kruszyw, ale także do kruszyw drobnych, które często powodują trudności przy całkowitym opróżnianiu komór. W celu rozwiązania tego problemu, w konstrukcji silosa zastosowano płyty wibracyjne, które wprowadzają drgania w drobiny, ułatwiając ich skuteczne opróżnienie.

Co to jest kruszywo naturalne?

Kruszywo naturalne jest obecne w naturze w postaci minerałów lub skał i można je podzielić na dwa rodzaje: żwirowe i łamane. Naturalne kruszywo ulega rozdrobnieniu w wyniku procesów erozyjnych lub mechanicznych, w przypadku twardych skał. Tego rodzaju materiał jest najczęściej pozyskiwany w kopalniach lub wydobywany z dna rzek i jezior po przepłukaniu. Przykładami kruszywa naturalnego są tłuczeń, żwir i grys.

5 błędów w procesie sprzedaży

Redakcja centrumtargowe.com.pl

"CentrumTargowe" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z biznesem, marketingiem, sprzedażą oraz e-commerce. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, praktycznych porad oraz analiz z obszaru handlu, marketingu internetowego oraz prowadzenia biznesu online. Zespół redakcyjny "CentrumTargowe" to eksperci z różnych dziedzin, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w rozwijaniu skutecznych strategii biznesowych, zwiększaniu efektywności sprzedaży oraz budowaniu silnej obecności online. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspiracja i wsparcie przedsiębiorców w osiąganiu sukcesów w dynamicznym świecie biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?